"Човекът започва оттам, от където заявява бунтовно чувството си за свобода."
Николай Бередяев
Постинги в блога от Февруари, 2025 г.
09.02.2025 21:57 -
Любимо: Мама Россия мама
07.02.2025 10:27 -
1000 "умно-красиви" не струват колкото един удар на сърцето й
И представете си, че изведнъж...някъде отгоре, някой отгоре каже, че тези козички трябва да бъдат евтанизирани, понеже имало някъде си зараза от чума.

И представете си, че кажат, че ще й ги платят, а тя трябва да бъде благодарна...или поне да няма нищо против...или най-малко да не го изразява, ако има нещо против.
И представете си, ако сърцето не й издържи и тя заплаче пред камерите. Представяте ли си го? Е, не е трудно, имахме подобен случай... И представете си, че се нахвърлят върху нея "умни" и полуумни. И тръгнат да говорят колко жесток бил селянина с животните си, понеже ги продавал.
Може и това да не ви е трудно, че не минаха много месеци от тези коментари.
Съжалявам само, че не блокирах най-близките от тези, които блокирах два пъти, пет пъти, десет пъти...
Съжялавам само, че понякога съжалявам, че съм развалил приятелства, а не, че изобщо съм имал такива приятелства.
Тази снимка показва обич, а такава обич има и по света, и у нас. Само, че като не я познаваме, поне повечето от нас не я познават в този и вид се влюбват в идеали, които не познават. И го правят просто за да скрият колко, колко са самотни. Защото с тези идеали приличат на "другите". Но, ако по нещо приличат е по това, че и онези "другите" толкова псевдо обичат всичките тези идеали...
***
Иначе: снимката е от Турция, не знам автора й. Доколкото ми е известно, става въпрос за 11 годишно момиче, което е излязло с козите, а една започнала да се яри. Тогава момичето се е сетило за ученическата си чанта и се върнало до вкъщи за нея.

И представете си, че кажат, че ще й ги платят, а тя трябва да бъде благодарна...или поне да няма нищо против...или най-малко да не го изразява, ако има нещо против.
И представете си, ако сърцето не й издържи и тя заплаче пред камерите. Представяте ли си го? Е, не е трудно, имахме подобен случай... И представете си, че се нахвърлят върху нея "умни" и полуумни. И тръгнат да говорят колко жесток бил селянина с животните си, понеже ги продавал.
Може и това да не ви е трудно, че не минаха много месеци от тези коментари.
Съжалявам само, че не блокирах най-близките от тези, които блокирах два пъти, пет пъти, десет пъти...
Съжялавам само, че понякога съжалявам, че съм развалил приятелства, а не, че изобщо съм имал такива приятелства.
Тази снимка показва обич, а такава обич има и по света, и у нас. Само, че като не я познаваме, поне повечето от нас не я познават в този и вид се влюбват в идеали, които не познават. И го правят просто за да скрият колко, колко са самотни. Защото с тези идеали приличат на "другите". Но, ако по нещо приличат е по това, че и онези "другите" толкова псевдо обичат всичките тези идеали...
***
Иначе: снимката е от Турция, не знам автора й. Доколкото ми е известно, става въпрос за 11 годишно момиче, което е излязло с козите, а една започнала да се яри. Тогава момичето се е сетило за ученическата си чанта и се върнало до вкъщи за нея.
06.02.2025 13:14 -
Докъде води алкохола :-D

Е`тва ся я пич: готов да влезе с маршова стъпка в Москва, да натупа путиновите войници, да иде при Лавров и да му изреве (като ритнат у макарите глиган): "Ти, Песко, мене, уважаваш ли мъ?".
Той знае как да оправи света, вселената и даже да дръпне ушите на първия македонец. Морето му е до коленете...
Ах ти клета, клета Българио :-(
02.02.2025 17:35 -
За Бориса Сарафова - Черкелова и "Не, аз благодаря!"
Бориса Сарафова! Ако Хера, Сарра, Клеопатра, Ливия съпругата на Август, Кали, онази фараонова съпруга, която се влюбва в Йосиф и преобръща цялата световна история, ако Мария Стюарт и хм...(тук ще внеса различен елемент и ще назова име, което е само литературен герой) Анна Каренина, ако всички те имат право на един-единствен аватар, който да ги представлява на сцена, дори когато не изпълнява тяхна роля; знам, че биха избрали това да е тя, Бориса Сарафова.
В нея е събрано величието на женските образи, тя излъчва царственост и това е непосредственото й състояние. Красотата й е само диригентската й палка, с която нейната харизма си служи. И ако тази...богиня е и изключително талантлива актриса, тогава няма женски образ, който да не е способна да пресъздаде.
Свойски и уникално.
В случая на жена, която няма почти нищо общо с изброените нагоре имена или културни състояния на планетата. Напротив: изглежда е тяхна противоположност. Скромна и малка, тя се държи и се чувства провинциално, тя си има малкия свят...
Той е театърът, но не е театъра на звездната актриса, а на витаещата й сянка: тази, която е изпълнена с чуждо присъствие, която дори в своя живот има малка, малка роля, а е позволила на по-големите да играят в нея.
Но точно с това, че е обратното на всичко онова, което Бориса може да бъде, което Е, всъщност обхваща цялата женска природа. Всички тези божествени величия, кралици, грешници са в такива скромни момичета и жени. Разминаваш се с тях, може и да се сблъскаш и да си размените по някоя нецензурна реплика. Може пък и да си я прелъстил, може да е някакъв далечен образ от детството, но тя е съчетанието от най-обаятелните призраци в историята. Ефектът, че Бориса Сарафова го изрича с тялото, с гласа си, (макар и иносказателно с монолога си) е огромен. С възхищение и към нея и към Ованес Торосян. Да се разберем: това, което написах са лични впечатления, емоциите на един фен, а не на театрален експерт. За да не ви подвеждам - гледайте си го сами.
Няма, няма, няма да съжалявате.
на сцената: Бориса Сарафова-Черкелова
режисьор: Ованес Торосян
Категория:
Лични дневници
Прочетен: 1000 Коментари: 0 Гласове: 12
Последна промяна: 02.02.2025 18:14
Прочетен: 1000 Коментари: 0 Гласове: 12
Последна промяна: 02.02.2025 18:14
01.02.2025 18:34 -
Много ми е кеф...Но за оптимизъм е рано
Много ми е кеф, че Зукърбърг разкара факчекърите, а с тях и една пасмина от политически модератори, която тероризираше фейсбук.
Ако някой не знае какво имам предвид под думата "тероризираше" да дам пример.
Една приятелка: обичана българска поетеса, която се издържа изцяло с продажба на свои книги и спектакли по свои книги, които изнася и се справя добре, беше написала по време на ковид-психозите едно "политически некоректно" стихотворение. Всъщност - повече от едно, но едно илюстрира целия абсурд, в който живеем.
Стихотворението изтрито, а тя "наградена с обяснение", че "те" (не се разбира много добре кои са "те"), приветствали свободата на словото и т.н. и т.н. клишета, но не толерирали фалшивите (забележете) "новини" за ковида.
Значи: стихотворението - новина. Хубаво (всъщност идиотско). Та приветствали свободата на словото. Стихотворението не можеше да се сбърка с друго, защото беше с ритъм, рима, четиристишия.
Не е като напъните на други още по-именити и от нея "поети", дето не знам защо решават, че това, което са публикували е стихотворение. Но щом казват...
Както и да е, нейното не може да се сбърка.
Но това е само един от хилядите, от десетките хиляди абсурдни случаи. Около уок-а и джендър-директивите глупостите толкова нараснаха, че беше крайно време Зукърбърг да вземе лопатата и да си почисти обора. Оказа се мъж с чест и го направи. Наедно с това се показа и предприемчив, защото е видно, че вече светът е по-различен.
Та, много ми е кеф, че сега една паразитираща пасмина ще си потърси истинска работа. Не се и съмнявам, че голяма част от тях - ще успеят веднага. Но ще има и такива, което ще разберат къде серат гладните. Което за тях ще е един урок, необходим урок. Скъпо платен, но който ще ги направи "по-богати" (духом разбира се).
Ако щете наречете го злорадство.
Все ми е тая.
Ако не правите разлика, проблемът не е в мен.
Не се радвам, че някой страда, а че добър-лош си е платил сметката.
- И когато се е ебавал със зърнопроизводители, които са били поставени на колене 1. С евродирективи, които са ги принуждавали да работят при такива условия, че продукцията им е станала скъпа. 2. С вноса на украинско жито, което не е било отглеждано при същите оскъпяващи го усливия.
- И когато се е ебавал с трудолюбиви селяни, че са изтребили добитъкът им заради измислени заболявания и за това, че не са спазили някаква чиновническа запетайка.
- И когато се е ебавал с миньорите, които са притеснени за работата си и арогантно е заявявал, колко е велик, колко е над тези неща.
Време е да разбере какво е да е на тяхно място и както той не е съжалил никого, аз не бих го съжалил, напротив - смятам случилото се за възмездие. И пак ще добавя - полезно за него.
Много ми е кеф, че Тръмп спря парите за "Америка на България", клиентелистите ползващи се с тази и други подобни услуги, идещи най-вече от Сорос, ореваха и мрежи и ефир. Но това не са измъчените хора по мини, по поля, а хора, от които обществото има малко нужда.
Сега да ги видим, дали ще са толкова верни на "идеите си" или идеите им са били доста материални?
За всеки случай чувствам Тръмп като освободител. Сега назначените от предхождащите го, хвърти и политически ченгета, лекичкооо ще мирнат.
Много ми е кеф! Ама много! Много! Че Тръмп каза "не" на СЗО и зараждащата се нова световна тирания. Показа, че има топки. А СЗО не са чак толкова страшни.
Много ми е кеф, че каза "Не" на уок-а и вече очаквам истински филми, истинско изкуство, каквото американците могат, могат, могат; години наред беше само пропагандиране и плакати на истеричен митинг. Ще си погледам най-после хубавата, "стара" и вечна научна фантастика.
И знаете ли какво направих сега?
Написах това, което по-голямата част от българите чувстват и мислят. Не само те, но и другите, които не са си направили сметката, ще усетят колко по-хубав е живота.
Това е чертата до този момент.
Оттук-насетне: хм, не знам.
Рано е за оптимизъм.
Ако някой не знае какво имам предвид под думата "тероризираше" да дам пример.
Една приятелка: обичана българска поетеса, която се издържа изцяло с продажба на свои книги и спектакли по свои книги, които изнася и се справя добре, беше написала по време на ковид-психозите едно "политически некоректно" стихотворение. Всъщност - повече от едно, но едно илюстрира целия абсурд, в който живеем.
Стихотворението изтрито, а тя "наградена с обяснение", че "те" (не се разбира много добре кои са "те"), приветствали свободата на словото и т.н. и т.н. клишета, но не толерирали фалшивите (забележете) "новини" за ковида.
Значи: стихотворението - новина. Хубаво (всъщност идиотско). Та приветствали свободата на словото. Стихотворението не можеше да се сбърка с друго, защото беше с ритъм, рима, четиристишия.
Не е като напъните на други още по-именити и от нея "поети", дето не знам защо решават, че това, което са публикували е стихотворение. Но щом казват...
Както и да е, нейното не може да се сбърка.
Но това е само един от хилядите, от десетките хиляди абсурдни случаи. Около уок-а и джендър-директивите глупостите толкова нараснаха, че беше крайно време Зукърбърг да вземе лопатата и да си почисти обора. Оказа се мъж с чест и го направи. Наедно с това се показа и предприемчив, защото е видно, че вече светът е по-различен.
Та, много ми е кеф, че сега една паразитираща пасмина ще си потърси истинска работа. Не се и съмнявам, че голяма част от тях - ще успеят веднага. Но ще има и такива, което ще разберат къде серат гладните. Което за тях ще е един урок, необходим урок. Скъпо платен, но който ще ги направи "по-богати" (духом разбира се).
Ако щете наречете го злорадство.
Все ми е тая.
Ако не правите разлика, проблемът не е в мен.
Не се радвам, че някой страда, а че добър-лош си е платил сметката.
- И когато се е ебавал със зърнопроизводители, които са били поставени на колене 1. С евродирективи, които са ги принуждавали да работят при такива условия, че продукцията им е станала скъпа. 2. С вноса на украинско жито, което не е било отглеждано при същите оскъпяващи го усливия.
- И когато се е ебавал с трудолюбиви селяни, че са изтребили добитъкът им заради измислени заболявания и за това, че не са спазили някаква чиновническа запетайка.
- И когато се е ебавал с миньорите, които са притеснени за работата си и арогантно е заявявал, колко е велик, колко е над тези неща.
Време е да разбере какво е да е на тяхно място и както той не е съжалил никого, аз не бих го съжалил, напротив - смятам случилото се за възмездие. И пак ще добавя - полезно за него.
Много ми е кеф, че Тръмп спря парите за "Америка на България", клиентелистите ползващи се с тази и други подобни услуги, идещи най-вече от Сорос, ореваха и мрежи и ефир. Но това не са измъчените хора по мини, по поля, а хора, от които обществото има малко нужда.
Сега да ги видим, дали ще са толкова верни на "идеите си" или идеите им са били доста материални?
За всеки случай чувствам Тръмп като освободител. Сега назначените от предхождащите го, хвърти и политически ченгета, лекичкооо ще мирнат.
Много ми е кеф! Ама много! Много! Че Тръмп каза "не" на СЗО и зараждащата се нова световна тирания. Показа, че има топки. А СЗО не са чак толкова страшни.
Много ми е кеф, че каза "Не" на уок-а и вече очаквам истински филми, истинско изкуство, каквото американците могат, могат, могат; години наред беше само пропагандиране и плакати на истеричен митинг. Ще си погледам най-после хубавата, "стара" и вечна научна фантастика.
И знаете ли какво направих сега?
Написах това, което по-голямата част от българите чувстват и мислят. Не само те, но и другите, които не са си направили сметката, ще усетят колко по-хубав е живота.
Това е чертата до този момент.
Оттук-насетне: хм, не знам.
Рано е за оптимизъм.
Търсене
За този блог

Гласове: 18164