Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
"Човекът започва оттам, от където заявява бунтовно чувството си за свобода." Николай Бередяев
Автор: cefules Категория: Лични дневници
Прочетен: 975489 Постинги: 714 Коментари: 596
Постинги в блога от Юни, 2024 г.
<<  <  1 2
13.06.2024 19:19 - Красота
Представата на прилепите за красота. 

Всяко дете знае, че прилепите са слепи, но да не ги подценяваме. Те и с ултразвук могат да определят красивото, а ако не могат...да им кажат по радиото кое е красиво. 


image


Само да поясня, че на снимката е Мис Алабама 2024




 
Категория: Лични дневници
Прочетен: 398 Коментари: 0 Гласове: 6
Последна промяна: 14.06.2024 07:57
 Българският е хубав език, но някак... не особено справедлив. Примерно: казваме "тежко ранен", а не казваме "тежко тъп".

image
Категория: Лични дневници
Прочетен: 268 Коментари: 0 Гласове: 10
image

image

image

image

image

image

image

image

image

image
Категория: Лични дневници
Прочетен: 639 Коментари: 0 Гласове: 11
09.06.2024 09:30 - Аз срещу какво
 Изборът ми е около 22% политически, над 50% - културно-социален, 20 % е психологически и 6% - религиозен.

 Политически е, защото все пак официално това са политически избори, макар вече да бият на фарс. Почти е сигурно, почти предопределено, обявено...И ако човек има аналитичен ум ще се сети, че това, което най-вероятно ще се случи са следващи избори.

 Така, както вървят нещата е сигурно, че "победителите" няма да успеят да излъчат кабинет или ако успеят ще е по-жалък и импотентен от кабинетът Денков. 

 И все пак, докато гласуваш - имаш някакъв шанс и има някакъв шанс. 

 Няма отчаяни мисии, има сърце, което да се бори и срещу планини. 

 Защо писах, че 50% от избора ми е културно-социален? Защото основният проблем е такъв. Той дори не е геостратегически, защото имам приятели - американци, не са "леви", напротив: не харесват левите и там левите имат почти същите възгледи като тукашните "десни": уок, джендър-движения, екоистерии, по време на ковид-психозата - голяма ваксърщина. Та от първи източник знам, че там противопоставянето е почти същото, каквото е у нас, само дето лявото е дясно и дясното е ляво. 

 Културно-социалният ми избор е антиуок, антиджендър, повече човечност, по-малко безумно оригиналничане и най-вече да се поставят инфантилите на правилното им място, защото станаха твърде арогантни.

 И стигам до психологическия си избор. И в blog.bg и във фейсбук, в коментарите на всички новинарски канали се вижда едно и също.

 Една част от населението живее с настройката: "Каквото и да искаме ще си правим с вас, а ако недоволствате - ще ви преследваме, ще ви разобличаваме, ще ви осмиваме, ще надничаме в личния ви живот, ще ви докажем, че свобода имате, а свободата ви е да ни подкрепяте и да приемате безрезервно всичко, на което ви подложим."

"Ако решим ще избием животните ви!"

"Ако решим ще затворим предприятията ви!"

"Ако решим ще изнесем национални ресурски като реакторите, които са плащали родителите ви и вие, а децата ви ще плащат неустойките ви, но ние сме правите винаги."

"Ако решим ще ви изолираме в домовете ви!"

"Ако решим ще ви пратим на война, само че Путин ще е виновен за смъртта ви и вие на децата си, ако не викате "Слава"

Тази част от населението живее с настройката, че е безгрешна и дори най-малко недоволство или несъгласие, веднага превръща проявяващия го враг, който притежава всички отрицателни качества.


8% е религиозен - избора ми.
Многократно беше поругана вярата ми. Моята - източноправославната, която ме крепи да бъда Човек, без която би било възможно да съм звяр, но при всички случаи нямаше да съм щастлив и изпълнен с надежда. 

Не намирам друга логическа причина да пречи някому, освен, че този човек смята, че съм му длъжен във всичко, дори в това да бъда щастлив с помощта на Бог. 

Подобен антихрист смята, че щом имаш други богове, освен политическите му догми си сред враговете му. 


Категория: Лични дневници
Прочетен: 2286 Коментари: 0 Гласове: 12
Последна промяна: 09.06.2024 10:13
 image
Категория: Лични дневници
Прочетен: 645 Коментари: 0 Гласове: 12
 image
Мъчих се, мъчих се, мъчих се и не открих много логика в горното изявление. 
Не казвам, че не открих логика, каквато и да е било - логика. 
Казвам, че не открих много логика.
Казвам го ей-тъй, понеже много ме е срам да си призная, че не откривам никаква.


Пак ще пусна клипа с онова прекрасно дете, което заради санкциите няма как да видим по телевизиите. 

Независимо дали българките са шампионки, клипът за мен си е достатъчно красив, за да радва очите и сърцето повече, отколкото онова, което се вижда под поличката на сексуално бинарен човек. 

Това мисля, че е нормалното. От неграмотност, де. Не от друго. 





Категория: Лични дневници
Прочетен: 590 Коментари: 0 Гласове: 10
image



Разбира се, че работят. 
Българските телевизии, вместо да предадат изпълнението на това прекрасно момиче от клипа, предават чекненето на отвратителното създание от снимката над него. 

image
Категория: Лични дневници
Прочетен: 210 Коментари: 0 Гласове: 12
Последна промяна: 06.06.2024 11:19
Една малка стъпка, но огромна надежда за човечеството. 
Категория: Лични дневници
Прочетен: 2725 Коментари: 0 Гласове: 11
03.06.2024 08:28 - Мото
 image
Категория: Лични дневници
Прочетен: 349 Коментари: 0 Гласове: 15
  

Понеже изборите вече са съвсем близо, да си го кажа на глас, че да чуя онова, което мисля, което помня, което съм преживял, което съм изстрадал и е част от житейския ми опит - комуто дължа всичките си верни избори и всичките си по-късни щастливи мигове.

Да си припомним, всички, които работим в културата, вадим хляба си и изкупваме с малко вината си пред семействата, при които не сме винаги.

На кого дължим 0,4 % за Култура.

Няма да изброя всички в сферата, но тук са актьорите (една от най-тежките и необходими човешки професии), тук са сценичните работници (които са почти актьори, играят с тях, само дето не бива да се виждат + това, че са виртуози във всякакви инженерни дейности и трудът им е доста екстремален), тук сме и всички останали в театрите, без които забавлението нямаше да го има, нямаше да бъде осъществено.

Тук са библиотекарите: скромни, образовани, високо културни, от които всяка цивилизована държава има нужда.

Тук са ръководителите на детски школи, които създават от деца – личностите, с които утре България ще се гордее.

Тук са музейните работници и служители: изключително високо образовани и такива, които нямат право да прекъсват развитието си и каквито всяка държава с история трябва високо да цени.

Можете да попълвате до утре списъка, толкова е дълъг и без него не „европейска“, ако щете наречете я „Слънчево-системна“, „Млечно-пътска“, пак ще си е жалка.

Ако един човек, нормално печелещ човек отделя 0,4 % от бюджета си, независимо, в коя държава по света живее за културата си,  този човек е простак.

Но ако такива се разпореждат с бюджета на цяла държава е вече много, много сериозно.

Та да си спомним кои бяха ТЕ.

 

 

image

 

Много хора с различни степени, дори и най-тежки на инвалидност, останаха с месеци без ТЕЛК решения и бяха лишени от всякакви доходи.

Много от тях живеят и из селата. Бюрокрацията в това време ги смазваше. Без доходи, болни, трябваше да намират път за следващ и следващ подпис, ако искат да дочакат някой ден пенсия. Това се случи заради Продължаващи Промени.

Пострадаха, а колко от тях не оцеляха: няма да разберем. Статистики за беззащитните не се правят. Не и ако не се отпуснат някакви субсидии за „усвояване“, но подобни истини са неприятни за отпускащите субсидии.

Можем да се сетим, че когато болен и беззащитен човек, който няма да го вземат на работа заради инвалидност, но по документ още не е официално инвалид, след като е останал цяла година без решение, ако няма друг около себе си, няма да оцелее.

Та, кой постави под изпитание семействата на всички инвалиди, на които им изтече срока на ТЕЛК решението, но пък състоянието им не се подобри?

 

image

 

 Миньорите от ТЕЦ „Марица-Изток“ бяха ужасени, а целия регион, в който живеят скоро ще опустее, защото „Марица-Изток“ ще е затворен и ще трябва да си търсят щастието другаде, може би – из света.

 Кой не само ги осъди на това, а ги осмя. Че се боят за семействата си, че се боят за болни родители, за деца, а не се гордеят, че са граждани на ЕС, които със саможертвата си допринасят за екологията.

 Кой ги нарече мързеливци! „Мързеливи миньори“, понеже не се били учили за програмисти.

 Кой нарече енергетиците: „необразовани“? „Необразовани енергетици“, понеже щом някой се бои за призванието си е непременно „необразован или мързелив“.

 

image

 

 „Зърнарите“ карали Майбахи, били мафиоти, които само усвоявали евросубсидии. Това бяха обвиненията на същите, които се присмяха и изгавриха с всички други нагоре. А, че „усвояващите евросубсидии“ спазваха тежки евроРЕСТРИКЦИИ, което вдигаше цената на производството им? Че не можеха да използват всякакъв посев, че не можеха да използват всякакви препарати…Естествено, че много от тях ще си гледат интереса, но беше справедлив гнева им, когато се внесе дъмпингово зърно от Украйна? Защо е дъмпингово? Ами защото украинци не спазват същите тези евроРЕСТРИКЦИИ, че не са в ЕС.

 

image

 

Гледащите добитък в двора били негодници, които не спазвали евроРЕСТРИКЦИИ и създавали зарази. Като че ли преди ЕС цял свят е останал без животни заради животински пандемии! Били копейкаджии, че гледали овце, прасета и не давали на изпратените цигани да избият препитанието им.

Чие беше това становище и кой изпрати циганите да избият здрави животни?

 

Кой подари реакторите ни от АЕЦ „Белене“ на украинци?

И кой плати тези реактори? Не бяха ли нашите родители, ние и децата ни, а ще плащат и внуците ни неустойките, които ще ни се стоварят, понеже нарушихме сума договори?

 

image

 

Кой се изгаври с народната воля и макар, че народът пожела референдум, референдум няма да има? Както и да се погледне, при ясна НАРОДНА ВОЛЯ, НЕЗАЧИТАНЕТО Й Е ДИКТАТ.

 

image

 

Все ще се намери някой, който да нареди клишета за целесъобразност след всеки от въпросите.

Но не става ли малко повечко?

 

 

Категория: Лични дневници
Прочетен: 797 Коментари: 0 Гласове: 12
Последна промяна: 02.06.2024 14:49
image






































Категория: Лични дневници
Прочетен: 248 Коментари: 0 Гласове: 6
 image
Категория: Лични дневници
Прочетен: 529 Коментари: 0 Гласове: 13
<<  <  1 2
Търсене

За този блог
Автор: cefules
Категория: Лични дневници
Прочетен: 975489
Постинги: 714
Коментари: 596
Гласове: 18164
Календар
«  Юни, 2024  >>
ПВСЧПСН
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930