"Човекът започва оттам, от където заявява бунтовно чувството си за свобода."
Николай Бередяев
Постинги в блога от 01.02.2025 г.
01.02.2025 18:34 -
Много ми е кеф...Но за оптимизъм е рано
Много ми е кеф, че Зукърбърг разкара факчекърите, а с тях и една пасмина от политически модератори, която тероризираше фейсбук.
Ако някой не знае какво имам предвид под думата "тероризираше" да дам пример.
Една приятелка: обичана българска поетеса, която се издържа изцяло с продажба на свои книги и спектакли по свои книги, които изнася и се справя добре, беше написала по време на ковид-психозите едно "политически некоректно" стихотворение. Всъщност - повече от едно, но едно илюстрира целия абсурд, в който живеем.
Стихотворението изтрито, а тя "наградена с обяснение", че "те" (не се разбира много добре кои са "те"), приветствали свободата на словото и т.н. и т.н. клишета, но не толерирали фалшивите (забележете) "новини" за ковида.
Значи: стихотворението - новина. Хубаво (всъщност идиотско). Та приветствали свободата на словото. Стихотворението не можеше да се сбърка с друго, защото беше с ритъм, рима, четиристишия.
Не е като напъните на други още по-именити и от нея "поети", дето не знам защо решават, че това, което са публикували е стихотворение. Но щом казват...
Както и да е, нейното не може да се сбърка.
Но това е само един от хилядите, от десетките хиляди абсурдни случаи. Около уок-а и джендър-директивите глупостите толкова нараснаха, че беше крайно време Зукърбърг да вземе лопатата и да си почисти обора. Оказа се мъж с чест и го направи. Наедно с това се показа и предприемчив, защото е видно, че вече светът е по-различен.
Та, много ми е кеф, че сега една паразитираща пасмина ще си потърси истинска работа. Не се и съмнявам, че голяма част от тях - ще успеят веднага. Но ще има и такива, което ще разберат къде серат гладните. Което за тях ще е един урок, необходим урок. Скъпо платен, но който ще ги направи "по-богати" (духом разбира се).
Ако щете наречете го злорадство.
Все ми е тая.
Ако не правите разлика, проблемът не е в мен.
Не се радвам, че някой страда, а че добър-лош си е платил сметката.
- И когато се е ебавал със зърнопроизводители, които са били поставени на колене 1. С евродирективи, които са ги принуждавали да работят при такива условия, че продукцията им е станала скъпа. 2. С вноса на украинско жито, което не е било отглеждано при същите оскъпяващи го усливия.
- И когато се е ебавал с трудолюбиви селяни, че са изтребили добитъкът им заради измислени заболявания и за това, че не са спазили някаква чиновническа запетайка.
- И когато се е ебавал с миньорите, които са притеснени за работата си и арогантно е заявявал, колко е велик, колко е над тези неща.
Време е да разбере какво е да е на тяхно място и както той не е съжалил никого, аз не бих го съжалил, напротив - смятам случилото се за възмездие. И пак ще добавя - полезно за него.
Много ми е кеф, че Тръмп спря парите за "Америка на България", клиентелистите ползващи се с тази и други подобни услуги, идещи най-вече от Сорос, ореваха и мрежи и ефир. Но това не са измъчените хора по мини, по поля, а хора, от които обществото има малко нужда.
Сега да ги видим, дали ще са толкова верни на "идеите си" или идеите им са били доста материални?
За всеки случай чувствам Тръмп като освободител. Сега назначените от предхождащите го, хвърти и политически ченгета, лекичкооо ще мирнат.
Много ми е кеф! Ама много! Много! Че Тръмп каза "не" на СЗО и зараждащата се нова световна тирания. Показа, че има топки. А СЗО не са чак толкова страшни.
Много ми е кеф, че каза "Не" на уок-а и вече очаквам истински филми, истинско изкуство, каквото американците могат, могат, могат; години наред беше само пропагандиране и плакати на истеричен митинг. Ще си погледам най-после хубавата, "стара" и вечна научна фантастика.
И знаете ли какво направих сега?
Написах това, което по-голямата част от българите чувстват и мислят. Не само те, но и другите, които не са си направили сметката, ще усетят колко по-хубав е живота.
Това е чертата до този момент.
Оттук-насетне: хм, не знам.
Рано е за оптимизъм.
Ако някой не знае какво имам предвид под думата "тероризираше" да дам пример.
Една приятелка: обичана българска поетеса, която се издържа изцяло с продажба на свои книги и спектакли по свои книги, които изнася и се справя добре, беше написала по време на ковид-психозите едно "политически некоректно" стихотворение. Всъщност - повече от едно, но едно илюстрира целия абсурд, в който живеем.
Стихотворението изтрито, а тя "наградена с обяснение", че "те" (не се разбира много добре кои са "те"), приветствали свободата на словото и т.н. и т.н. клишета, но не толерирали фалшивите (забележете) "новини" за ковида.
Значи: стихотворението - новина. Хубаво (всъщност идиотско). Та приветствали свободата на словото. Стихотворението не можеше да се сбърка с друго, защото беше с ритъм, рима, четиристишия.
Не е като напъните на други още по-именити и от нея "поети", дето не знам защо решават, че това, което са публикували е стихотворение. Но щом казват...
Както и да е, нейното не може да се сбърка.
Но това е само един от хилядите, от десетките хиляди абсурдни случаи. Около уок-а и джендър-директивите глупостите толкова нараснаха, че беше крайно време Зукърбърг да вземе лопатата и да си почисти обора. Оказа се мъж с чест и го направи. Наедно с това се показа и предприемчив, защото е видно, че вече светът е по-различен.
Та, много ми е кеф, че сега една паразитираща пасмина ще си потърси истинска работа. Не се и съмнявам, че голяма част от тях - ще успеят веднага. Но ще има и такива, което ще разберат къде серат гладните. Което за тях ще е един урок, необходим урок. Скъпо платен, но който ще ги направи "по-богати" (духом разбира се).
Ако щете наречете го злорадство.
Все ми е тая.
Ако не правите разлика, проблемът не е в мен.
Не се радвам, че някой страда, а че добър-лош си е платил сметката.
- И когато се е ебавал със зърнопроизводители, които са били поставени на колене 1. С евродирективи, които са ги принуждавали да работят при такива условия, че продукцията им е станала скъпа. 2. С вноса на украинско жито, което не е било отглеждано при същите оскъпяващи го усливия.
- И когато се е ебавал с трудолюбиви селяни, че са изтребили добитъкът им заради измислени заболявания и за това, че не са спазили някаква чиновническа запетайка.
- И когато се е ебавал с миньорите, които са притеснени за работата си и арогантно е заявявал, колко е велик, колко е над тези неща.
Време е да разбере какво е да е на тяхно място и както той не е съжалил никого, аз не бих го съжалил, напротив - смятам случилото се за възмездие. И пак ще добавя - полезно за него.
Много ми е кеф, че Тръмп спря парите за "Америка на България", клиентелистите ползващи се с тази и други подобни услуги, идещи най-вече от Сорос, ореваха и мрежи и ефир. Но това не са измъчените хора по мини, по поля, а хора, от които обществото има малко нужда.
Сега да ги видим, дали ще са толкова верни на "идеите си" или идеите им са били доста материални?
За всеки случай чувствам Тръмп като освободител. Сега назначените от предхождащите го, хвърти и политически ченгета, лекичкооо ще мирнат.
Много ми е кеф! Ама много! Много! Че Тръмп каза "не" на СЗО и зараждащата се нова световна тирания. Показа, че има топки. А СЗО не са чак толкова страшни.
Много ми е кеф, че каза "Не" на уок-а и вече очаквам истински филми, истинско изкуство, каквото американците могат, могат, могат; години наред беше само пропагандиране и плакати на истеричен митинг. Ще си погледам най-после хубавата, "стара" и вечна научна фантастика.
И знаете ли какво направих сега?
Написах това, което по-голямата част от българите чувстват и мислят. Не само те, но и другите, които не са си направили сметката, ще усетят колко по-хубав е живота.
Това е чертата до този момент.
Оттук-насетне: хм, не знам.
Рано е за оптимизъм.
Търсене
За този блог

Гласове: 18164