Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
"Човекът започва оттам, от където заявява бунтовно чувството си за свобода." Николай Бередяев
Автор: cefules Категория: Лични дневници
Прочетен: 975422 Постинги: 714 Коментари: 596
Постинги в блога от 18.02.2025 г.
 Няколко думи от мен: Повечето знаем вица за зелето и свинското: как един яде малко зеле, друг - изяжда прасенце, но средностатистически двамата ядат свинско със зеле. Въпреки това, когато официално обявят статистическите данни, изрекат ги с тържествена тежест, леко назидателен и крайно позитивен тон, започваме да се чувстваме европейци.

 Последното в настоящия геостратегически момент звучи леко зле, но понеже години наред му е придавано свръхизключително значение в живота придизвиква онова фалшиво самочувствие, което е необходимо да се създаде едно арогантно, макар и дълбоко нещастно общество, което следва да дюдюка на мизерията на "ватенката", докато бавно го поглъща бялата смърт. 

И сега онзи текст, който преди няколко години съм споделил във фейсбука, но е валиден и до днес (във връзка със статистиките), сега може да не става въпрос за под 400 лева, но става въпрос за под 600, което при настоящата инлация е обедняване. 

"Petar Ivanov 18 февруари 2020 г.  ·  КАК СЕ ПОЛУЧАВА ЧИСЛОТО 1 770 ЛЕВА ЗА СРЕДНИЯ НИ ДОХОД?

  Ако имаме предвид мизерстващата част от населението - пенсионери (2 млн.), цигани (1,5 млн.), безработни (0,3 млн.), студенти (0,2 млн.), непълнолетни (1,3 млн.), работещи на минимална заплата (1 млн.), за да получим среден месечен доход на човек по 1770 лева, колкото е “изчислила” официалната статистика, трябва тези около 700 000 души, предимно софиянци, да получават средно на месец по 18 000 лева, 10% (70 000 души) от тях - да печелят на месец средно по 42 000 лева, а 2% от тези 70 000 (значи 1 400 души) месечно да прибират средно по около 1 млн. лева.

  Само така, братя, се получава средното число 1770 лева за доходите ни на нас, простодушните глупаци извън София. Като изключим свръх богатите 700 000 души, средният доход на 6 милиона българи е под прага на бедност 363 лева месечно, някъде около 320 лева. Разбирате, че някои от тези 6 милиона вземат доста повече от 320 лева, някои много по-малко от 320 лева, например тези хора с “увеличените” социални пенсии от по 132,74 лева месечно, а някои, безработни, студенти и др., просто получават в края на месеца... едно нищо. Неравенството у нас е чудовищно! Ясно?"


 
Категория: Лични дневници
Прочетен: 1305 Коментари: 0 Гласове: 13
Последна промяна: 18.02.2025 07:58
Търсене

За този блог
Автор: cefules
Категория: Лични дневници
Прочетен: 975422
Постинги: 714
Коментари: 596
Гласове: 18164
Календар
«  Февруари, 2025  >>
ПВСЧПСН
12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728