"Човекът започва оттам, от където заявява бунтовно чувството си за свобода."
Николай Бередяев
Постинги в блога от 24.02.2025 г.
24.02.2025 10:36 -
На място на изтрития ми постинг
Предишният ми постинг беше изтрит от модерацията, след любезното докладване на Гетьо от Русе.
Позволих си малко по-силни фрази.
Позволих си да напиша онова, което мисля.
Позволих си да кажа, че в България, законите служат само на някой да злоупотребява с тях.
Позволих си да кажа, че същото е с морала, че моралът е поруган, подигран, изкривен.
Позволих си да кажа, че няма защо да се гордея, че спазвам законите, след като с това позволявам други да ги нарушават.
И тук думите ми излизаха от рамките на кроткия тон, но отразяваха истинската българска емоционалност.
Ще се стигне до драстични последици, ако продължава тази гавра със закона, тази гавра с морала.
Не може на единия ден всички медии, всички гейове сред съдебните заседатели и съдебни заседатели сред гейовете, публични личности и блог-умници да осъждат "хулиганския акт" пред Европейското представителство, че по време на народен протест се изля червена боя, а после...
Да се отнимава с пренебрежение хулиганския акт пред Руското посолство, където се изля 100 кг. червена боя.
Има ли закон! Има!
Има ли морал! Има такива претенции.
Да, ама в единия случай има арести.
В другия няма арести.
Когато няма правосъдие, народът сам взима правосъдието в своите ръце.
Не казвам, че е добро - неизбежно е.
Позволих си малко по-силни фрази.
Позволих си да напиша онова, което мисля.
Позволих си да кажа, че в България, законите служат само на някой да злоупотребява с тях.
Позволих си да кажа, че същото е с морала, че моралът е поруган, подигран, изкривен.
Позволих си да кажа, че няма защо да се гордея, че спазвам законите, след като с това позволявам други да ги нарушават.
И тук думите ми излизаха от рамките на кроткия тон, но отразяваха истинската българска емоционалност.
Ще се стигне до драстични последици, ако продължава тази гавра със закона, тази гавра с морала.
Не може на единия ден всички медии, всички гейове сред съдебните заседатели и съдебни заседатели сред гейовете, публични личности и блог-умници да осъждат "хулиганския акт" пред Европейското представителство, че по време на народен протест се изля червена боя, а после...
Да се отнимава с пренебрежение хулиганския акт пред Руското посолство, където се изля 100 кг. червена боя.
Има ли закон! Има!
Има ли морал! Има такива претенции.
Да, ама в единия случай има арести.
В другия няма арести.
Когато няма правосъдие, народът сам взима правосъдието в своите ръце.
Не казвам, че е добро - неизбежно е.
Категория:
Лични дневници
Прочетен: 1132 Коментари: 0 Гласове: 17
Последна промяна: 24.02.2025 10:37
Прочетен: 1132 Коментари: 0 Гласове: 17
Последна промяна: 24.02.2025 10:37
Търсене
За този блог

Гласове: 18164