"Човекът започва оттам, от където заявява бунтовно чувството си за свобода."
Николай Бередяев
Постинги в блога от 25.02.2025 г.
25.02.2025 08:47 -
Кой презира и се гаври със законите!
Пак ще го кажа, понеже явно не се разбира.
Не можеш да очакваш уважение на закон, ако двама откраднат, но единият биде пуснат на свобода, понеже е "правилен човек" (и дори похвален), а другият бъде воден по улиците с вериги за да му крещи тълпата, че е крадец, понеже е "неправилен човек".
Подобна система е не само по-лоша от кражбите и на двамата, не само по-лоша от убийствата, от всички възможни нарушения на закона и престъпления.
Подобна система е гавра с всички закони, отричане на самите закони, а експлоатираща все пак някакви закони е по-лоша и от пълното беззаконие.
Подобна система е страх и терор.
И такива като "Боец" са групи, които създават страх и терор.
Такива бяха и футболните агиткари (уж, футболни агиткари, уж фенове на "Левски"), които хвърляха запалителни факли срещу...момичета.
И цялата джендър-общност, която уж защитаваше жените, която всъщност е другото лице на агиткарите, не само не реагира на бруталното насилие, а негласно ги подкрепи.
Живеем във фалшива държава, защото държавата е изградена върху своите закони, а такова презрение на законите, което нашата показа и с ареста на активистите на "Възраждане" (че мятали червена боя) при условие на липса на арест на активистите на "Боец" (че разливали червена боя) е презрение към идеята за държавност.
Всички лумпени, на които това им харесва, които изпитват удоволствие от проявата на двоен стандарт, понеже така се чувстват силни и потентни, някой ден сами ще предизвикат печалните си сетнини.
Няма закана в това изречение.
То е прогноза, защото човек е цивилизован именно заради законността. Гаврата със законността го праща в пещерите.
Не можеш да очакваш уважение на закон, ако двама откраднат, но единият биде пуснат на свобода, понеже е "правилен човек" (и дори похвален), а другият бъде воден по улиците с вериги за да му крещи тълпата, че е крадец, понеже е "неправилен човек".
Подобна система е не само по-лоша от кражбите и на двамата, не само по-лоша от убийствата, от всички възможни нарушения на закона и престъпления.
Подобна система е гавра с всички закони, отричане на самите закони, а експлоатираща все пак някакви закони е по-лоша и от пълното беззаконие.
Подобна система е страх и терор.
И такива като "Боец" са групи, които създават страх и терор.
Такива бяха и футболните агиткари (уж, футболни агиткари, уж фенове на "Левски"), които хвърляха запалителни факли срещу...момичета.
И цялата джендър-общност, която уж защитаваше жените, която всъщност е другото лице на агиткарите, не само не реагира на бруталното насилие, а негласно ги подкрепи.
Живеем във фалшива държава, защото държавата е изградена върху своите закони, а такова презрение на законите, което нашата показа и с ареста на активистите на "Възраждане" (че мятали червена боя) при условие на липса на арест на активистите на "Боец" (че разливали червена боя) е презрение към идеята за държавност.
Всички лумпени, на които това им харесва, които изпитват удоволствие от проявата на двоен стандарт, понеже така се чувстват силни и потентни, някой ден сами ще предизвикат печалните си сетнини.
Няма закана в това изречение.
То е прогноза, защото човек е цивилизован именно заради законността. Гаврата със законността го праща в пещерите.
Търсене
За този блог

Гласове: 18164