"Човекът започва оттам, от където заявява бунтовно чувството си за свобода."
Николай Бередяев
Постинги в блога от 09.06.2024 г.
09.06.2024 09:30 -
Аз срещу какво
Изборът ми е около 22% политически, над 50% - културно-социален, 20 % е психологически и 6% - религиозен.
Политически е, защото все пак официално това са политически избори, макар вече да бият на фарс. Почти е сигурно, почти предопределено, обявено...И ако човек има аналитичен ум ще се сети, че това, което най-вероятно ще се случи са следващи избори.
Така, както вървят нещата е сигурно, че "победителите" няма да успеят да излъчат кабинет или ако успеят ще е по-жалък и импотентен от кабинетът Денков.
И все пак, докато гласуваш - имаш някакъв шанс и има някакъв шанс.
Няма отчаяни мисии, има сърце, което да се бори и срещу планини.
Защо писах, че 50% от избора ми е културно-социален? Защото основният проблем е такъв. Той дори не е геостратегически, защото имам приятели - американци, не са "леви", напротив: не харесват левите и там левите имат почти същите възгледи като тукашните "десни": уок, джендър-движения, екоистерии, по време на ковид-психозата - голяма ваксърщина. Та от първи източник знам, че там противопоставянето е почти същото, каквото е у нас, само дето лявото е дясно и дясното е ляво.
Културно-социалният ми избор е антиуок, антиджендър, повече човечност, по-малко безумно оригиналничане и най-вече да се поставят инфантилите на правилното им място, защото станаха твърде арогантни.
И стигам до психологическия си избор. И в blog.bg и във фейсбук, в коментарите на всички новинарски канали се вижда едно и също.
Една част от населението живее с настройката: "Каквото и да искаме ще си правим с вас, а ако недоволствате - ще ви преследваме, ще ви разобличаваме, ще ви осмиваме, ще надничаме в личния ви живот, ще ви докажем, че свобода имате, а свободата ви е да ни подкрепяте и да приемате безрезервно всичко, на което ви подложим."
"Ако решим ще избием животните ви!"
"Ако решим ще затворим предприятията ви!"
"Ако решим ще изнесем национални ресурски като реакторите, които са плащали родителите ви и вие, а децата ви ще плащат неустойките ви, но ние сме правите винаги."
"Ако решим ще ви изолираме в домовете ви!"
"Ако решим ще ви пратим на война, само че Путин ще е виновен за смъртта ви и вие на децата си, ако не викате "Слава"
Тази част от населението живее с настройката, че е безгрешна и дори най-малко недоволство или несъгласие, веднага превръща проявяващия го враг, който притежава всички отрицателни качества.
8% е религиозен - избора ми.
Многократно беше поругана вярата ми. Моята - източноправославната, която ме крепи да бъда Човек, без която би било възможно да съм звяр, но при всички случаи нямаше да съм щастлив и изпълнен с надежда.
Не намирам друга логическа причина да пречи някому, освен, че този човек смята, че съм му длъжен във всичко, дори в това да бъда щастлив с помощта на Бог.
Подобен антихрист смята, че щом имаш други богове, освен политическите му догми си сред враговете му.
Политически е, защото все пак официално това са политически избори, макар вече да бият на фарс. Почти е сигурно, почти предопределено, обявено...И ако човек има аналитичен ум ще се сети, че това, което най-вероятно ще се случи са следващи избори.
Така, както вървят нещата е сигурно, че "победителите" няма да успеят да излъчат кабинет или ако успеят ще е по-жалък и импотентен от кабинетът Денков.
И все пак, докато гласуваш - имаш някакъв шанс и има някакъв шанс.
Няма отчаяни мисии, има сърце, което да се бори и срещу планини.
Защо писах, че 50% от избора ми е културно-социален? Защото основният проблем е такъв. Той дори не е геостратегически, защото имам приятели - американци, не са "леви", напротив: не харесват левите и там левите имат почти същите възгледи като тукашните "десни": уок, джендър-движения, екоистерии, по време на ковид-психозата - голяма ваксърщина. Та от първи източник знам, че там противопоставянето е почти същото, каквото е у нас, само дето лявото е дясно и дясното е ляво.
Културно-социалният ми избор е антиуок, антиджендър, повече човечност, по-малко безумно оригиналничане и най-вече да се поставят инфантилите на правилното им място, защото станаха твърде арогантни.
И стигам до психологическия си избор. И в blog.bg и във фейсбук, в коментарите на всички новинарски канали се вижда едно и също.
Една част от населението живее с настройката: "Каквото и да искаме ще си правим с вас, а ако недоволствате - ще ви преследваме, ще ви разобличаваме, ще ви осмиваме, ще надничаме в личния ви живот, ще ви докажем, че свобода имате, а свободата ви е да ни подкрепяте и да приемате безрезервно всичко, на което ви подложим."
"Ако решим ще избием животните ви!"
"Ако решим ще затворим предприятията ви!"
"Ако решим ще изнесем национални ресурски като реакторите, които са плащали родителите ви и вие, а децата ви ще плащат неустойките ви, но ние сме правите винаги."
"Ако решим ще ви изолираме в домовете ви!"
"Ако решим ще ви пратим на война, само че Путин ще е виновен за смъртта ви и вие на децата си, ако не викате "Слава"
Тази част от населението живее с настройката, че е безгрешна и дори най-малко недоволство или несъгласие, веднага превръща проявяващия го враг, който притежава всички отрицателни качества.
8% е религиозен - избора ми.
Многократно беше поругана вярата ми. Моята - източноправославната, която ме крепи да бъда Човек, без която би било възможно да съм звяр, но при всички случаи нямаше да съм щастлив и изпълнен с надежда.
Не намирам друга логическа причина да пречи някому, освен, че този човек смята, че съм му длъжен във всичко, дори в това да бъда щастлив с помощта на Бог.
Подобен антихрист смята, че щом имаш други богове, освен политическите му догми си сред враговете му.
Категория:
Лични дневници
Прочетен: 2286 Коментари: 0 Гласове: 12
Последна промяна: 09.06.2024 10:13
Прочетен: 2286 Коментари: 0 Гласове: 12
Последна промяна: 09.06.2024 10:13
Търсене
За този блог

Гласове: 18164