Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
26.06.2024 08:14 - Не ме убивай, аз съм малък!
Автор: cefules Категория: Лични дневници   
Прочетен: 704 Коментари: 0 Гласове:
14


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
Дотам се стигна, че някои "красиви интелектуалци" (според мен напълно деградирали в нискокачествен социален продукт, престанали да чувстват, зомбита), коментираха раняването на няколко десетки деца и убийството на две, едва ли не като военна победа и изконно право на украинци.

  Когато Каин е убил Авел се е уплашил. Уплашил се е, че някой ще стори с него същото, което той е сторил с брат си. Тогава Бог му е поставил на челото печат, с който забранявал посегателства над Каина.

  Много може да се мисли от този кратък библейски текст, но в случая е важно. Каин убива, но не се чувства недосегаем.

  Ако щете разгледайте го единствено като притча, то си е точно това. Сега да отнесем тази притча към озлобени или видимо изпитващи сексуална наслада от трагедията, стигащи до еякулация, докато пишат за смъртта на деца.

  Част от тях не приличат на зверове. Напротив, някои от тях минават дори от тъй наречените "успешни хора" (тази фраза е един от най-големите дебилизми на нашето време, но нейсе), повечето от тях работят в ай ти сектора, но си има и бетонджии, специални кореспонденти на БНР в Брюксел и т.н.

  Понеже е сезонът, някои от тях, дето все пак си имат семейство ще отидат на море с децата си.

  За разлика от Каин те не изпитват боязън и дай Боже нищо да не се случи на децата им, но разумът им е по-мрачен и от този на първия библейски убиец.

  Защото дори той се е поставял на мястото на жертвата. А те не.

  Не върши работа и първосигналната реплика: "ами украинските деца", защото в случая иде реч изобщо за децата. За децата и в Украйна, и за Израел, и за тези в Донбас, за тези в Сърбия, за тези в Афганистан, за тези в Ирак, и за убитите на плажа в Севастопол, които трябва да си много дебилен, че да разглеждаш като военен успех или справедливо възмездие.

  Като "справедливо възмездие" може да ги възприема само съвършен военнопрестъпник.

  Такъв му липсва само пушката и заповедта, и ще разстреля без никакъв трепет на съвестта поредните ястребинчета. И ще даде контролен изстрел в главата на плачещо пет годишно дете, от което не е останало дори една снимчица, докато то го моли ридаейки: "Не ме убивай, аз съм малък."



Гласувай:
14



Следващ постинг
Предишен постинг

Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: cefules
Категория: Лични дневници
Прочетен: 975489
Постинги: 714
Коментари: 596
Гласове: 18164
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930