Постинг
08.03 15:46 -
Осми март
Автор: cefules
Категория: Лични дневници
Прочетен: 694 Коментари: 0 Гласове:
Последна промяна: 08.03 15:57
Прочетен: 694 Коментари: 0 Гласове:
10
Последна промяна: 08.03 15:57
8 март 2024 г. ·
Честит празник на тази, която ме вдъхновява; която не престава да ме ражда - всяка сутрин, когато отворя очи, защото без нея, не би си струвала да го правя; която ме усмихва и ме гали; и винаги го е правила; независимо познавал ли съм я или не; която винаги е имала повече сила от мен; която ме е спасявала; заради, която съм толкова силен, колкото и трябва да бъда... Честит празник във всичките й лица!
8 март 2025 г. ·
Няма да честитя на обичаните; вдъхновяващите; на майка, която е на небето. Няма да честитя на Илиана, на Непознатата. Ще честитя на тези, които останахте без синове, останахте без съпрузи, останахте без бащи; останахте без каквато и да е подкрепа, че все се намират някакви интелектуалци, които да защитават войната и разширяването на един конфликт, увличайки все повече и повече души да изгорят него. Ще честитя на тези, които няма кой да ги прегърне; няма един глас, който да ги погали; едни очи, които да ги усмихне. А са имали. Преди живота им да стане жертва на мерзавците. Мерзавците тази вечер ще прегърнат, ще поднесат цветя, някои от тях красиви и скъпи подаръци - на съпруги, на любовници, на растящи щерки. Ще се усмихват и ще изпадат в сантиментални състояния, ще са щастливи и някои от тях ще благодарят Господу, в който даже не вярват; но макар да не вярват са му благодарни за щастието си, защото дори такива изверги като тях, не могат да страдат от толкова тежка форма на неблагодарност. Имали са всичко на този свят, но са отнели последното, което някой по-беззащитен от тях има. Частицата свобода, избора, как да разполага със своето съществуване. Отнели са и единствената обич на всички жени, които сега ще останат сами. А тези, които останахте сами: бъдете благословени. Ако не на този свят, на оня.
8 март 2022 г. ·
Честито на вас, които най-тежко ще понесете войната! Лицемерие ще е да ви поднесем само цветя, ако не се замислим, за онова решение, което вземаме днес; от което зависи дали утре синът ви и съпругът ви, няма да бъдат мобилизирани и скоро да получите благодарствено писмо с жълти звездички, което пише, че НАТО и Европейския съюз ви благодари, че сте пожертвали най-скъпото за просперитета и свободата; която и да сте, ще сте една от десетките хиляди, получили това писмо, написано за минути от някой чиновник, независимо от кой го знае от какъв пол. Лицемерие ще е да ви поднесем само цветя, ако утре тръгнем да мрем, за някакъв си идеал, който няма никаква връзка с живота ни, който дори не е никакъв идеал, а пълни яслите на хора, за които сме безчувствен материал. Лицемерие ще е да ви поднесем само цветя, а не останем с вас, докрай: в добро и лошо, докато ни раздели нещо друго, не война на лобита, криещи се зад напълно измислени идеологии.
ДНЕС
...ще честитя И на онази,
която стои доволна и сама на някоя маса в сумрака,
която може и да не отваря кутийка, в която е златната гривна от любовника й,
нито другата, в която е ключа на спортната кола - подарък от съпруга й,
която може и да не отваря есемес, от който разбира, че ще е сред лидерите на следващото правителство,
но знае много добре, какво е направило и в това,
и в много други като него,
която се е радвала от развитието на събитията,
защото й носят материални облаги
и нови позиции,
която не трепна като разбра,
че 175 момичета никога няма да се приберат от училище,
никога няма да прегърнат майките си,
никога няма да бъдат любени,
никога няма да ги боли глава,
никога няма да се молят повече,
никога няма да научат нищо повече
нищо повече,
нищо повече,
никога няма да им дойде цикъла
никога няма да си играят с останалите деца
те са цената,
за това, което тази жена получава,
Честитя и на нея,
понеже сигурно и тя е раждала.
Честит празник на тази, която ме вдъхновява; която не престава да ме ражда - всяка сутрин, когато отворя очи, защото без нея, не би си струвала да го правя; която ме усмихва и ме гали; и винаги го е правила; независимо познавал ли съм я или не; която винаги е имала повече сила от мен; която ме е спасявала; заради, която съм толкова силен, колкото и трябва да бъда... Честит празник във всичките й лица!
8 март 2025 г. ·
Няма да честитя на обичаните; вдъхновяващите; на майка, която е на небето. Няма да честитя на Илиана, на Непознатата. Ще честитя на тези, които останахте без синове, останахте без съпрузи, останахте без бащи; останахте без каквато и да е подкрепа, че все се намират някакви интелектуалци, които да защитават войната и разширяването на един конфликт, увличайки все повече и повече души да изгорят него. Ще честитя на тези, които няма кой да ги прегърне; няма един глас, който да ги погали; едни очи, които да ги усмихне. А са имали. Преди живота им да стане жертва на мерзавците. Мерзавците тази вечер ще прегърнат, ще поднесат цветя, някои от тях красиви и скъпи подаръци - на съпруги, на любовници, на растящи щерки. Ще се усмихват и ще изпадат в сантиментални състояния, ще са щастливи и някои от тях ще благодарят Господу, в който даже не вярват; но макар да не вярват са му благодарни за щастието си, защото дори такива изверги като тях, не могат да страдат от толкова тежка форма на неблагодарност. Имали са всичко на този свят, но са отнели последното, което някой по-беззащитен от тях има. Частицата свобода, избора, как да разполага със своето съществуване. Отнели са и единствената обич на всички жени, които сега ще останат сами. А тези, които останахте сами: бъдете благословени. Ако не на този свят, на оня.
8 март 2022 г. ·
Честито на вас, които най-тежко ще понесете войната! Лицемерие ще е да ви поднесем само цветя, ако не се замислим, за онова решение, което вземаме днес; от което зависи дали утре синът ви и съпругът ви, няма да бъдат мобилизирани и скоро да получите благодарствено писмо с жълти звездички, което пише, че НАТО и Европейския съюз ви благодари, че сте пожертвали най-скъпото за просперитета и свободата; която и да сте, ще сте една от десетките хиляди, получили това писмо, написано за минути от някой чиновник, независимо от кой го знае от какъв пол. Лицемерие ще е да ви поднесем само цветя, ако утре тръгнем да мрем, за някакъв си идеал, който няма никаква връзка с живота ни, който дори не е никакъв идеал, а пълни яслите на хора, за които сме безчувствен материал. Лицемерие ще е да ви поднесем само цветя, а не останем с вас, докрай: в добро и лошо, докато ни раздели нещо друго, не война на лобита, криещи се зад напълно измислени идеологии.
ДНЕС
...ще честитя И на онази,
която стои доволна и сама на някоя маса в сумрака,
която може и да не отваря кутийка, в която е златната гривна от любовника й,
нито другата, в която е ключа на спортната кола - подарък от съпруга й,
която може и да не отваря есемес, от който разбира, че ще е сред лидерите на следващото правителство,
но знае много добре, какво е направило и в това,
и в много други като него,
която се е радвала от развитието на събитията,
защото й носят материални облаги
и нови позиции,
която не трепна като разбра,
че 175 момичета никога няма да се приберат от училище,
никога няма да прегърнат майките си,
никога няма да бъдат любени,
никога няма да ги боли глава,
никога няма да се молят повече,
никога няма да научат нищо повече
нищо повече,
нищо повече,
никога няма да им дойде цикъла
никога няма да си играят с останалите деца
те са цената,
за това, което тази жена получава,
Честитя и на нея,
понеже сигурно и тя е раждала.
НА РЕСТОРАНТ В СЕРЕС. ПРИЯТНИ ХОРА, БОНУ...
Германия не използва политическата и ико...
библейски стих
Германия не използва политическата и ико...
библейски стих
Следващ постинг
Предишен постинг
Няма коментари
Търсене
За този блог

Гласове: 18164