Постинг
20.05 13:10 -
Масова психоза
Масовата психоза има общо с телевизиите, но масовата психоза не е телевизия, тя е нейна храна. Масова психоза е имало преди телевизиите, ще има и когато телевизиите се трансформират в него друго, но телевизията не би просъществувала дълго в този си вид и в това си назначение, ако се нямаше "ферма за масови психози", "месарница за масови психози", безбройните "магазини..." и "ресторанти за масови психози".
Редовният им клиент е животното ни, а животното ни се храни със съзнанието ни.
В наситено състояние сме своя плебей.
Дай му зрелище, дори когато хлябът е под въпрос.
Масовата психоза няма общо с патриотизма. Ако масовата психоза е храна на телевизиите и всички останали свои средства, то патриотизмът е храна за масовата психоза.
Патриотични са лозунгите, които опияняват тълпата за да се хвърли да брани диктатора си, да пои с кръвта си бойните полета, но ако патриотизмът е самотен и няма мощта на масовостта, няма да поведе никого.
Сдъвкания и смлян патриотизъм е the power на масовата психоза. Може да ви се стори отвратително твърдението ми, но сложете си ръка на сърцето и си помислете над отвратителното ми твърдение: не патриотизмът, а масовата психоза печели битките.
Патриотизмът винаги е губещ, дори да е спечелил войните, защото е употребен.
Затова след спечелените войни идва нихилизма.
Масовата психоза няма общо с религиите. Кладите на инквизицията са това, в което е сготвена вярата, за да нахрани масовата психоза. Защото както патриотизма, така и християнството (и не само християнството) е храна на лакомото чудовище, което изяжда всяко свято чувство за да поведе хората към поредното крушение.
Масовата психоза няма общо със спорта. На пръв поглед тя му е спонсора, не събере ли достатъчно опиянени хора на стадиона, кой ще плати на спортистите (?), да ама спортът й е част от добитъка, който масовата психоза отглежда, за да гарнира с него своето основно блюдо - ЧОВЕКА.
Масовата психоза няма общо с музиката. Въпреки големите концерти, припадъци, пълнене на гащи от екстаз...и празнене на съзнания.
Каквото спорта, това и музиката.
Когато изкуството се превърне в пропаганда има общо с масовата психоза, но иначе е занимание самотно. Пряка връзка между човек и душата му; неговото откровение и изповед пред себеподобните, негово послание, което не е задължително горящи клади в Негово име и Разпъването Му точно от тези, които векове по-късно ще хвърлят уж в Негово име, подобни на Него в кладите.
Редовният им клиент е животното ни, а животното ни се храни със съзнанието ни.
В наситено състояние сме своя плебей.
Дай му зрелище, дори когато хлябът е под въпрос.
Масовата психоза няма общо с патриотизма. Ако масовата психоза е храна на телевизиите и всички останали свои средства, то патриотизмът е храна за масовата психоза.
Патриотични са лозунгите, които опияняват тълпата за да се хвърли да брани диктатора си, да пои с кръвта си бойните полета, но ако патриотизмът е самотен и няма мощта на масовостта, няма да поведе никого.
Сдъвкания и смлян патриотизъм е the power на масовата психоза. Може да ви се стори отвратително твърдението ми, но сложете си ръка на сърцето и си помислете над отвратителното ми твърдение: не патриотизмът, а масовата психоза печели битките.
Патриотизмът винаги е губещ, дори да е спечелил войните, защото е употребен.
Затова след спечелените войни идва нихилизма.
Масовата психоза няма общо с религиите. Кладите на инквизицията са това, в което е сготвена вярата, за да нахрани масовата психоза. Защото както патриотизма, така и християнството (и не само християнството) е храна на лакомото чудовище, което изяжда всяко свято чувство за да поведе хората към поредното крушение.
Масовата психоза няма общо със спорта. На пръв поглед тя му е спонсора, не събере ли достатъчно опиянени хора на стадиона, кой ще плати на спортистите (?), да ама спортът й е част от добитъка, който масовата психоза отглежда, за да гарнира с него своето основно блюдо - ЧОВЕКА.
Масовата психоза няма общо с музиката. Въпреки големите концерти, припадъци, пълнене на гащи от екстаз...и празнене на съзнания.
Каквото спорта, това и музиката.
Когато изкуството се превърне в пропаганда има общо с масовата психоза, но иначе е занимание самотно. Пряка връзка между човек и душата му; неговото откровение и изповед пред себеподобните, негово послание, което не е задължително горящи клади в Негово име и Разпъването Му точно от тези, които векове по-късно ще хвърлят уж в Негово име, подобни на Него в кладите.
Фалшивият баща -стихове и разказ автор А...
ФРГ загуби за първи път надпреварата за ...
Защо американците вярват, че те са главн...
ФРГ загуби за първи път надпреварата за ...
Защо американците вярват, че те са главн...
Следващ постинг
Предишен постинг
Няма коментари
Търсене
За този блог

Гласове: 18164
