Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
22.05 17:00 - Ето текста на една от любимите ми български песни
Автор: cefules Категория: Лични дневници   
Прочетен: 842 Коментари: 0 Гласове:
11

Последна промяна: 22.05 17:42

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg

Текстът е на Волен Николаев,
музиката и аранжимента са на Петър Гюзелев,
а песента е "Стълбата"

 

Безкрайна стълба от съдби и хора

по нея всеки тича без умора,

(тича, тича)

затичваш се и ти по стъпалата,

за да се включиш бързо във играта.

(тичай, тичай)

 

Височина започваш да набираш ти,

отваряш до сега заключени врати.

Догонваш спъваш с този с крак,

отместваш онзи с лакти и със такт.

 

Мениш приятелите като дрехи

с етажи мериш своите успехи

(Браво)

Все още тичаш като луд нагоре

забравил време и умора.

 

Височина започваш да набираш ти,

отвари до сега заключени врати.

Догонваш спъваш с този с крак,

отместваш онзи с лакти и със такт.

 

Дълъг път…

Раменете ти тежат…

Дълъг път…

Спомените ти тежат…

Нека спомените спят,

аз вървя по този път напред, напред, напред…

 

И още тичаш като луд нагоре,

забравил време и умора,

да бъдеш пръв, че пак си втори ти…

(ха-ха-ууууу)

Дълъг път!

Раменете ти тежат!

Дълъг път!

Спомените ти тежат!

 

Нека спомените спят,

аз вървя по този път напред, напред, напред…



 


Зловеща. Жестока. Едно изпълнено със страст откровение. Макар да беше вече излязла на бял свят (това е последната песен от А страна на албума "Конникът"), когато "Щурците" я изпълниха като предложение в "Мелодия на годината", това предизвика фурор.

"Стълбата" си е откровен хеви метъл и дори вместо на клавир Владимир Тотев е с втора китара. Бунтарското сценично поведение, "буйството на сцената"; презрението, насмешката, назидателния тон, огорчението бяха тъй добре изпълнени, че изразиха натрупаното гневно чувство по най-добрия начин: хеви метъла. 

Дето тогава бил забранен :-)
Само, че не бил. Дори остави шедьоври като този. 

Жалко, че посланието, макар и разбрано, не постигна повече от това да нарисува един социален профил. 

Профилът на кариериста. 
Нещастникът, за който целия живот е едно тичане по стъпалата нагоре. 
Състезание, което се е превърнало в обсесия и в което са пропилени всички други ценности: "в етажи мериш своите успехи".

 

Сега, когато "УСПЕХЪТ" се измерва единствено в етажи, поне в публичното пространство и полека-лека и в публичната мисъл, като че ли е този текст е по-ценен от всякога. 


 






Гласувай:
11



Следващ постинг
Предишен постинг

Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: cefules
Категория: Лични дневници
Прочетен: 975370
Постинги: 714
Коментари: 596
Гласове: 18164
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930